Strona Główna > Instruktorzy

Instruktorzy



Anna

Bubnowska

Anna Bubnowska, przygodę z tańcem rozpoczęła w 1988 r. w zespole tanecznym w Skwierzynie. Za namową swojej mamy i Jarosława Stańka (wybitnego polskiego choreografa), postanowiła kontynuować pasję, która z czasem przerodziła się w zawód i wykształcenie, stając się choreografem i instruktorem tańca. Swoje umiejętności i wykształcenie zdobywała przez trzy lata pod czujnym okiem najlepszych pedagogów tańca w Kielcach.

W roku 1997 na zaproszenie Jarosława Stańka wyjechała do Warszawy, otrzymując angaż w Teatrze Rampa na Targówku w spektaklu „Zwierzęta Doktora Dollittle” u boku taki gwiazd jak Arkadiusz Jakubik, Cezary Żak, Katarzyna Żak, Wojciech Paszkowski, Piotr Furman, Olga Bończyk . Następnie trafiła do wybitnej grupy baletowej P'89, z którą występowała tworząc największe projekty telewizyjne i teatralne w Polsce: " Niech no tylko zakwitną jabłonie" Agnieszki Osieckiej w reż. Wojciecha Kościelniaka, "Wielki spacer kasiarzy" w Teatrze Polskim we Wrocławiu, " Życie Światowe" dla telewizji Kraków, „Wiwat XX wiek” Kielce, Przegląd Piosenki Aktorskiej "Ballady morderców" z udziałem Nicka Cava, praca w Teatrze Komedia przy spektaklu „Lato Muminków” u boków takich gwiazd jak Irena Kwiatkowska, Marek Perepeczko.

W międzyczasie dostała zaproszenie do współpracy z Estradą Dziecięcą „Wiercipięty” w Skierniewicach (pod Warszawą) w charakterze choreografa i instruktora tańca.

 

Pod koniec 1999 r., postanowiła wrócić w rodzinne strony, założyć zespół dzieląc się swoim zdobytym doświadczeniem z dziećmi i młodzieżą.

W roku 2000 powstał Zespół Taneczny TRANS w Międzyrzeczu, którego Anna Bubnowska jest założycielką, choreografem i instruktorem, a od roku 2012 zespół działa jako Stowarzyszenie Przyjaciół i Zespołu Tanecznego TRANS, którego Anna Bubnowska jest prezesem.

 

W roku 2013 odbył się pierwszy Koncert Charytatywny „Dzieci dzieciom” w Międzyrzeczu, który do dziś dania stał się imprezą cykliczną, którego Anna Bubnowska jest pomysłodawczynią i organizatorem. Zebrane środki podczas Koncertów w całości przekazywane są dzieciom potrzebującym, w szczególności dzieciom zmagającymi się z chorobami nowotworowymi. Patronat nad tymi Koncertami objął Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz.

 


Od 2005 roku przygotowuje choreografie do wyborów MISS POLSKI oraz międzynarodowych konkursów piękna  MISS INTERCONTINENTAL i MISS SUPRANATIONAL.Wszystkie Gale Miss Polski transmitowane są corocznie w telewizji POLSAT na żywo, a Gale MISS INTERCONTINENTAL i MISS SUPRANATIONAL transmitowane są przez telewizje na cały świat.

 

W roku 2014 otrzymała zaproszenie do Chin, gdzie przygotowywała całe wydarzenie artystyczne Bride of The World 2014- Pekin- Chiny.

 

Od roku 2014 przygotowuje chorografię do wyborów Miss Polski na Wózku Inwalidzkim w Warszawie, a w roku 2017 tworzy choreografię do pierwszej na świecie Gali Miss Wheelchair World- Miss Świata na Wózku Inwalidzkim. Gala transmitowana była na cały świat.. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz- Waltz oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

 

Od roku 2018 sędzia Artistic Dance Dyscyplines WORLD ARTISTIC DANCE FEDERATION.

 

Reżyser i choreograf pierwszego autorskiego pokazu Violi Piekut , który odbył się w październiku 2018 roku w hotelu Europejskim w Warszawie.

 

Za trud włożony w rozwój i edukacje dzieci oraz młodzieży, została uhonorowana odznaczeniami i nagrodami m.in.:

 

 • w 2001 r. otrzymała nagrodę zespołową z Barbarą Targoni za pracę nauczycielską w Szkole Podstawowej nr 3 za wnoszenie innowacji i postępu pedagogicznego od Burmistrza Międzyrzecza Władysława Kubiaka.

 • W 2012 roku otrzymała tytuł Lubuszanina Roku 2012 za wybitne osiągnięcia od „Gazety Lubuskiej”

 • W roku 2014 otrzymała list gratulacyjny i wyróżnienie od Dyrektora Konińskiego Domu Kultury oraz Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie za pracę artystyczną, podwyższenie umiejętności tanecznych, kształtowanie postaw estetycznych oraz twórczej osobowości.

 • W roku 2017 otrzymała nagrodę od Starosty Międzyrzeckiego za promowanie Powiatu Międzyrzeckiego

 • Kolejne wyróżnienie dla Anny Bubnowskiej i Zespołu TRANS to Medal Burmistrza Skwierzyny „BENE MERITUS” otrzymany w roku 2018.

 • W roku 2018 na TOP Art Festival The International Festival For Children and Teenagers -w Hiszpanii Anna Bubnowska otrzymuje Nagrodę specjalną za innowacje w choreografiach.

 

 

 

Tancerz i choreograf takich projektów jak:

 • udział w Ceremoniach przedmeczowych na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas EURO2012, których choreografem był Jarosław  Staniek.

 • Międzynarodowy Kampus Artystyczny FAMA 2012 w Świnoujściu. Na koniec kampusu udział spektaklu zatytułowany „Szczurze niebo” w reżyserii Jana Połańskiego oraz Jarosława Stańka z muzyką Zespołu MAANAM.

 

- w roku 2012 i 2013 udział w Sylwestrze we Wrocławiu, który transmitowany był na żywo w TVP 2 u boku takich gwiazd jak: Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Lady Pank, Kayah, Ireneusza Duda, Kuba Badach, Hey, Mezo, Ania Rusowicz, zespół Kombii, Izabela Trojanowska, Zbigniew Wodecki, VOX, Maria Sadowska, Kamil Bednarek, Rafał Brzozowski.

 

- udział w programie „Got to dance- Tylko Taniec” w telewizji POLSAT.

 

 • W roku 2014 zadebiutowała na planie filmu muzycznego " Córki Dancingu". Reżyserem jest Agnieszka Smoczyńska. Główne role w filmie grają Marta Mazurek i Michalina Olszańska. Na ekranie zobaczymy także Kingę Preis, Jakuba Gierszała, Marcina Kowalczyka, Andrzeja Konopkę, Zygmunta Malanowicza. Choreografię opracowują Jarosław Staniek oraz Kaya Kołodziejczyk. Premiera filmu była 25 grudnia 2015 roku. W filmie udział wzieli instruktorzy, dzieci i młodzież oraz jako statyści rodzice z Międzyrzecza i Skwierzyny.

 • Tytuł Mistrza Europy na European Championship & World Cup Artistic Dance federacji World Artistic Dance Federation.
 •  tytuł Mistrza Świata na European Championship & World Cup Artistic Dance w Czechach federacji World Artistic Dance Federation

602 557 254, 796 941 666

kontakt@transdance.pl